Půjdem spolu do Betléma.. /pozvánka na 132. sraz OpenAlt - Brno/

Na Betlém se obvykle myslí při teplotách kolem 0 °C (má být 26), tento je však restaurací na Krkoškově 502/27, kde se v pátek 16. září od 18:00 hodin uskuteční další sraz fajnšmekrů jídla, pití a otevřenosti. Přijďte pobýt a podělit se o novinky

Ze spolkových témat lze očekávat shrnutí LibreOffice Conference a připravovaný OpenAlt. Ostatní dle toho, kdo dorazí..

(jo, a tradice se nejlépe uctí, když se poruší)

Z akce

Krom sympatické předzahrádky na poklidném nároží nás uvítal pokus o přejmenování spolku (viz. fotka*). Zpětně váhám, zda šlo o nedorozumění nebo žertík, neb obsluhující děvčata byla milá, příjmená a zhusta vtipkující. Pravda, žíznivější část našeho osazenstva (rozuměj pivaři), na oplátku překřtila podnik na "U suchánků", ale tyto výhrady ustaly poté, co přešli z atypických 0,4 na tupláky..
Unikátní byl též stůl ve tvaru zatáčky, uprostřed s kmenem mladého javoru se zabezpečením proti okusu (ta  mřízka na obrázku). Čidlem ovládané světlo nad vchodem je běžně skvělá vychytávka, ale neustávající přechody z polotmy do jasného světla nás vedely k úvahám, jak senzor killnout. Díky příznivému počasí (kašlu na teplotu, tlak a rosný bod - prostě poslední příjemný letní pátek 2016) a přízni nebes (polostínové zatmění měsíce**) jsme myšlenku brzy opustili.

V debatě, krom jiného, došlo na střípky z LibreOffice konference, jako třeba nešťastného Japonec, který krom Ventany z Brna zažil už jen Fakultní nemocnici (nyní v pořádku a snad i zdráv ve vlasti) či nevázání spolupráce mezi FITem a italskou Università degli Studi di Perugia, ze které se rýsují nove Erasmy+. Naopak k naší lítosti nevyšel srazový pokus přesvědčit spolupořadatelku říjnového košického open source víkendu, aby přednášky přesměrovala na OpenAltu (ale ještě jsme to nevzdali.. O:-)). Kdo vzdal, byl Gedík. Přišel, pohledem zkontroloval prostředí a s "výmluvou" na SMS zase zmizel. Budiž mu upřímný pokus ke cti a absentérům vzorem, stejně jako kroměřížský spolustolovník.

Příští 3. pátek v měsíci nás čekají koně a restaurace Na ranči. Do třetice by se mohlo zadařit. Co? Dařit se snad bude i Betlému, neb si opakovanou návštěvu rozhodně zaslouží (osobně nevynechám famózní tvarohové knedlíky s borůvkovým přelivem, které byste na webu hledali marně, stejně jako celý pozoruhný jídelní lístek)

* přísahám, chtěl jsem rezervaci od 18:00
** ano, nestyďme se to přiznat, Kdo měl opět pravdu? No kdo, Lace? Náčelník!)

2016-09-16 16:00:00 Europe/Prague

Kategorie: