Pozvánka na konferenci OpenAlt 2016

Rádi bychom vás pozvali na konferenci OpenAlt 2016, která proběhne 5. - 6. listopadu na FIT VUT v Brně. Jako hlavní program na vás čeká 90+ hodin přednášek a workshopů na témata jako otevřený software, IT bezpečnost, otevřená data, maker či alternativy ve vzdělávání. Doprovodný program je také obsáhlý - více informací dále v článku. Vstup je již tradičně zdarma, stačí se zaregistrovat.

Proč přijít na OpenAlt konferenci?

Zajímavé přednášky

Z velkého počtu přednášek jsme na ukázku vybraly takové, mezi kterými jistě najdete oblíbené téma

  • Let's Encrypt: pojďme šifrovat na webu zdarma (bezpečnost a soukromí)
  • Beeeon (makers)
  • ESP8266 & ESP32 (makers)
  • Asteroid OS (mobilní technologie)
  • LibreOffice Online (otevřený software)

 

Warmup a After party

Nedílnou součástí každého ročníků konference je navazování osobních kontaktů. Tentokrát se před konferencí sejdeme v pátek v 19:00 v restauraci Velorex.

After party proběhne v sobotu v prostorách FITu. Více informací na akci.

Kino

Oba dva dny budeme na konferenci promítat svobodné filmy (mistnost E104). Můžete se těšit na filmy jako Code Rush, #OSAFilm nebo Oceania.

Stánky hackerspace (bastlírna)

Budete mít možnost prohlédnout a pohrát si s Arduiny, ledkami, senzory a dalšími věcmi denní potřeby bastlíře. Uvidíte také 3D tiskrány v akci. Ale především můžete poznat českou bastlířskou komunitu, prodiskutovat vaše nápady a projekty. Hackerspace pro vás připravují lidé ze Strahovské Bastlírny a base48.

Prohlídka areálu fakulty a muzea

V sobotu mezi 13:30 a 15:30 se můžete zúčastnit prohlídky muzea výpočetní techniky, které se na fakultě nachází. Naleznete zde přes 50 exponátů - převážně v podobě osobních počítačů. Mezi vystavenými kousky se nachází mechanický kalkulátor z 50. let, papírové a magnetické pásky, obří diskety a další. Nejmodernějším a nejvýkonějším strojem muzea je pravděpodobně osobní počítač z roku 1991, vyrobený v ČSFR.

Trička OpenAltu & linuxmarket.cz

Poslední roky projevili návštěvníci zájem o konferenční trička a další předměty vztahující se k opensource či Linuxu. Letos se nám toto přání konečně daří splnit - budete si moci koupit nejen konferenční tričko (150-200 Kč), ale díky jednomu z naších partnerů - linuxmarket.cz se můžete těšit na placky, hrnečky, Linux trička a plyšové tučňáky.

Občertsvení během akce

Během akce si můžete pochutnat na čerstvé kávě od vpsfree.cz. Otevřeno také bude mít fakultní menza s nabídkou několika jídel. Svůj zájem o oběd v menze nám prosím sdělte při registraci na webu.

Noc svobodného softwaru v umění

V pondělí 7.11. 2016 proběhne ještě jedno setkání - tentokrát v Kině Scala. Kromě promítání svobodných filmů na akci vystoupí umělci a opensource nadšenci se svými přednáškami. Na akci je nutná registrace, nezávisle na konferenci.

 

Konferenci předcházelo několik měsíců příprav. Doufáme, že se vám na ni bude líbit. Pokud nás chcete podpořit, pozvěte prosím své přátele a kolegy, sdílejte odkazy na sociálních sítích. Zde si můžete stáhnout naše bannery a plakáty.

Rádi bychom poděkovali partnerům všem partnerům, bez kterých by se akce neuskutečnila.

Sponzorem kávy je vpsFree.cz. Zlatými partnery jsou Red Hat a ICT Pro. Stříbrnými partnery jsou Modern TV, CESNET, Mozilla, OKsystem a Kiwi.com. Bronzovými partnery jsou PC HELP a.s. a MASTER Internet. Ostatními partnery jsou The Document Foundation, MojeFedora.cz, Root.cz a JetBrains. Hlavní pořadatel je Openalt a spolupořadateli Fakulta informačních technologií VUT v Brně a SU FIT.

 

Budeme se na vás těšit!

Kategorie: