Hledáme přednášející

Vážení přednášející a návštěvníci,

V letošním roce nás čeká 7. a 8. listopadu desátý ročník brněnské konference OpenAlt, která navazuje na LinuxAlt a Openmobilty. S ohledem na toto jubileum chceme, aby tento ročník patřil k těm nezapomenutelným a hledáme přednášející, kteří nám s tím pomohou.

Přednášky a dílny jsme rozdělili do témat, které by měly pomoci s nastíněním koncepce celé konference.

Už nyní pro vás máme připravený blok, který Vás seznámí jak si v domácích podmínkách navrhnout plošný spoj, otestovat a v zahraničí nechat levně a kvalitně vyrobit. Také se budete moci zeptat na strasti s QR platbami přímo autora řešení. Zejména hráči počítačových her pak mohou zjistit co obnáší vývoj her nejen pro počítače, ale i pro telefony nebo prohlížeč.

Témata OpenAlt 2015:

Tradičně můžete představit veřejnosti svůj projekt a získat tak pro něj nové podporovatele a dát Vám nový impuls ještě k lepším výsledkům. Nemusí jít o software, ale i hardware spadající do tzv. domácí tvorby alias DIY, které je v nás stále zakořeněno po našich rodičích.
Nejen díky akademické snaze se nám otevírají nové informační zdroje (open data), které čekají na využití a proto uvítáme přednášející, kteří by předvedli co lze s daty tvořit. Ať už se jedná o jejich agregaci a analýzu nebo publikování v srozumitelné podobě.
S rostoucí gramotností obyvatelstva v informatice si na nás nejen úřady připravují nové a nové překážky, které spoléhají na znalost. Proto připravujeme cyklus přednášek Život a svět pojednávající o všem na co můžete narazit a je vhodné si zapamatovat. Například jak se starat o svoji datovou schránku, internetové bankovnictví a mnoho dalšího včetně ochrany.
Nejrychleji se zkušenosti získávají z praxe, a tak chceme poskytnout velký prostor pro dílny/workshopy či přednášky „Jak to funguje“. Ať se jedná o stavbu 3D tiskárny, tvorbu mobilní aplikace nebo jak správně prezentovat a kreslit.

Buďte součástí jubilejního ročníku a pomozte nám uspořádat výjimečnou akci, kterou nastavíme novou laťku pro další ročníky.

Vaše návrhy uvítáme skrze registrační formulář na http://www.openalt.cz a to do 7. září 2015.