Konference OpenAlt 2020 hledá přednášející

Hledáme přednášející pro konferenci OpenAlt 2020.  Letošní podzim bude opět ve znamení otevřených a alternativních řešení a nových možností pro každý den, které řeší nebo otevírají moderní technologie dnešního světa. První víkend v listopadu (7. a 8.) se bude v Brně konat již 15. ročník komunitní konference OpenAlt. Letošní rok bude určite odrážet události letošního roku - ukončení podpory veleúspěšných Windows 7, nová vydání Linuxových distribucí, pandemie COVID-19, která na dlouhé týdny ovlivnila snad každý aspekt fungování české i světové společnosti. Jedná se o projekty jako eRoušky, zpracování dat státem poskytovaných dat o pandemii a různé jejich vizualizace v grafech a interaktivních mapách jeho šíření. Nikdo neudělal pro digitalizaci školství a státní správy tolik jako koronavirus.  Krizi využili také hackeři, kteří útočili na nemocnice a další kritickou infrastrukturu státu. I přes nouzový stav se vývoj ve světě Open Source nezastavil a letošek přinesl spoustu nových zařízení s Linuxem jako například Raspberry Pi 4, PinePhone, PineTab a další. Bdělost státní správy prověřil například hackathon na elektronické dálniční známky. Myslíme si, že v domácích podmínkách vznikla i spousta nových a zajímavých projektů, o kterých svět zatím neslyšel.

https://www.openalt.cz/2018/fotky/big/IMG_7822.jpg
 
Na konferenci se propojí lidé z různých oborů. Tematicke okruhy budou velmi podobné jako v loňském roce:
  • Otevřený a svobodný software
  • IoT a Hnutí tvůrců
  • Alternativy ve vzdělávání
  • Bezpečnost a soukromí
  • Otevřená společnost, komunity a data
  • Otevřené mapy
  • Otevřené umění a tvorba
Jako inspiraci se můžete podívat na záznamy přednášek z minulých let.

Kdo na konferenci příjde? Snažili jsme se shrnout jací lidé na konferenci chodí, což by mělo pomoci s výběrem vhodného tématu:
 
Díky každoročně skvělé atmosféře, podpoře české nejen IT scény a všem partnerům spolku OpenAlt z.s., který konferenci pořádá, doufáme opět v rekordní návštěvnost přes 700 návštěvníků. Termín pro přihlašování přednášek je do 13. září 2020. Už tradičně je soft deadline, takže přednášky bude možné přihlašovat v podstatě na poslední chvíli. Včasné přihlášení nám umožní vytvořit program a vykomunikovat přesuny přednášek ke spokojenosti všech zúčastněných.
 
Prostřednictvím formuláře může přihlásit přednášku nebo nám dát tip na zajímavé téma nebo přednášejícího.
 
Těšíme se na Vás!
https://www.openalt.cz/2017/fotky/big/_DSC0092.jpg
 
Kategorie: