Konference OpenAlt 2018 již tento víkend

Konference OpenAlt 2018 bude na Fakultě informačních technologií VUT v Brně o víkendu 3.–4. listopadu 2018 vždy od 9:30 hod. Vstup na konferenci je zdarma jako každý rok.

Program konference má téměř finální podobu. Z každého tématického okruhu jsme vybrali ty nejzajímavější přednášky. Letos je výrazné téma počítačové bezpečnosti, kde jsou například přednášky na téma NSA nástroje pro hacking nebo odposlechy mobilů a OpenSource a bankovní prostředí. Celkově se nám zdá tento track letos nejvíc našlapaný. Nově jsme se snažili vyzdvihnout tvorbu svobodného umění, kde bude mít Lukáš Bařinka workshop o OSS a workflow pro fotografování, a Pavel Baksy přednášku s názvem Audio – zvuk a tvorba hudby v GNU/Linuxu. Chceme, aby si na konferenci našli svoje témata IT profesionálové a programátoři, ale i běžní uživatelé počítačů.

Se skalními příznivci otevřených technologií se potkáme na warm-up party už v pátek 2. listopadu 2018 od 19h v restauraci Pub U Dvou přátel (Tábor 25, Brno - Žabovřesky).

Registrace:

  • Po příchodu na konferenci nám přijďte na registraci udělat čárku, abysme věděli kolik vás přišlo. V neděli udělejte prosím čárku znovu.
  • Pokud jste přednášející, tak na registraci dostanete jmenovku, stravenku na oběd a další pokyny. Prosíme vyzvedněte si stravenky co nejdříve.
  • Pokud máte přes registrační formulář objednané letošní tričko , tak si jej můžete vyzvednout a zaplatit na registraci. V neděli od 14h budeme volně prodávat trička, které si nikdo nevyzvedl. Máme snad i pár triček navíc. Trička z minulých let jsou také moc pěkné a můžete si je koupit bez registrace kdykoliv během konference.
  • Obědy bude zajišťovat menza. Letos budou vydávány za stravenky, které bude možné zakoupit na registraci ( jednotná cena 130,- polévka, hlavní chod a nápoj ).
  • Pizzu jako večeři na sobotní party bude možné taky objednat na registraci.
  • V místě registrace bude opět stánek LinuxMarket se spoustou krásných věcí.

V sobotu po skončení přednášek bude tradiční after-párty na Starém Pivovaru, který je součástí areálu fakulty (místnost P108).  Za pípou budou stát organizátoři konference a někteří přednášející. Bude naražené pivo Richard, nějaké nealko, bagety, něco na zobání a možná i něco ostřejšího. Jídlo (Pizzu) na párty budeme objednávat společně dle zaplacených objednávek na registraci, sledujte prosím informace na stránkách konference. S největší pravděpodobností nebude možné platit kartou, vezměte si prosím drobné...

Kromě hlavního programu se toho bude dít spoustu na chodbách. Za zmínku určitě stojí dětský koutek plný aktivit pro děti od nejmenších přes školou povinné, ale uvítáme i dospělé. Bude tam DIY stolní fotbal vyrobený ve FabLabu. Různé robotické hračky pro děti jako Cubeeto, Microbit, hry na RetroPie, elektronická stavebnice Boffin nebo deskové hry. Mozilla nám nachystala stánek s Virtuální realitou. Na závěr sobotního programu bude zase zábavný kvíz. Pokud chcete, tak nám můžete pomoci ho vytvořit. Podobně jako v minulých letech nabádáme k tomu, abyste si spolu povídali. Můžete si zkusit zorganizovat Piklírnu. Nebudeme ji nějak speciálně vyhlašovat na webu, prostě se domluvte přes Telegram.

Fakulta má novou techniku v posluchárnách. Kamery s největší pravděpodobností v době konání konference ještě nebudou v provozu, z toho důvodu nebudou záznamy ani streamy z konference.

Aktualizovali jsme mobilní aplikaci pro Android s programem konference a dalšími užitečnými informacemi. Programy budou vyvěšené na dveřích. Na webu bude k dispozici varianta programu pro tisk. Na základě zpětné vazby v registračním formuláři jsme připravili souhrn často kladených dotazů (FAQ). Přesto jsme určitě na něco zapomněli, takže se nás klidně ptejte na sociálních sítích (sledujeme hlavně telegram, twitter a facebook) a pokud znáte odpověď na otázky jiných, tak se zapojte a komunikujte sami mezi sebou.

Prosíme registrujte se i na webu, pozvěte své kamarády a hlavně přijďte! Těšíme se na vás!

Kategorie: 
Tags: