OpenAlt 2020 bude online, termín zůstává

Před prázdninami jsme se těšili, jak na podzim v Brně uspořádáme další skvělý ročník konference. Prázdniny jsou pryč a kvůli sílícímu onemocnění COVID-19 v ČR a okolní Evropě, a ne příliš pozitivnímu výhledu pro zbytek podzimu, jsme se raději rozhodli změnit formát OpenAltu 2020 z fyzické na online konferenci. Víkendový termín 7. a 8. listopadu zůstane v platnosti, nesejdeme se na FIT VUT v Brně, ale z pohodlí našich domovů se přímo na webových stránkách konference připojíme do virtuálních přednáškových místností.

Online konference pro návštěvníky

Pokud chcete na konferenci OpenAlt zavítat jako návštěvník, letos za námi do Brna nejezděte. Místo toho sledujte naše sociální sítě, sdílejte informace o přípravách, ale hlavně v sobotu 7. listopadu ráno přijďte na webové stránky konference, kde se budete moci připojit a sledovat během dne streamy ze všech přednášek. Abychom po pracovním týdnu jen neseděli celý víkend u obrazovek, pokusíme se pro vás o přestávkách připravit i drobný doprovodný program.

Online konference pro přednášející

Dlouho jsme cílili na uspořádání konference fyzicky, ale bohužel by to nemuselo být bezpečné. Protože je změna konference z fyzické na online docela podstatná, ponecháváme formulář pro přihlašování přednášek otevřený do 23. září včetně. Do té doby tedy můžete přihlašovat přednášky skrze náš formulář. Pokud chcete svou přednášku upravit nebo odhlásit, můžete skrze zaslaný odkaz, nebo nám napište na openalt2020@lists.openalt.org. Zatím nemáme vybrané konkrétní řešení pro streamování přednášek, ale určitě po vás nebudeme chtít stavět doma přednáškovou místnost. Nejspíše budou probíhat podobnou formou jako online videohovor ve webovém prohlížeči. Jakmile budeme mít vybraný konkrétní software, budeme přihlášené přednášející informovat a budete si ho moci předem i vyzkoušet.
 
Těšíme se na vás v listopadu v Brně online.
Spolek OpenAlt z.s. a organizační tým konference
 

 

Tags: