O spolku

Činnost spolku

Naším cílem je podporovat a propagovat open source v celé šíři jeho paradigmatického pojetí (hardware, software, data, věda, vzdělávání, vládnutí, ..). Základem je pro nás organizace konference OpenAlt, která představuje otevřenost jako odpověď na technické a společenské výzvy.

Cíle

  • Podpora otevřených technologií, pořádání komunitních a osvětových akcí.
  • Podpora vývoje nového a vylepšování současného otevřeného hardware a software.
  • Podpora místních i některých zahraničních open source software a open design hardware projektů.

Jak se s námi spojit

Každý měsíc pořádáme pravidelný sraz a místo jeho konání je vždy oznámeno zde na našem webu:

  • v Brně vždy 3. pátek v měsíci od 18 hod.
  • v Praze v průběhu stejného týdne jako brněnský sraz

Další možností jsou pravidelná veřejná jednání rady.

Pokud nás chcete kontaktovat přímo, přejděte na stránku KONTAKT.

Jak se stát členem

Členství ve sdružení je ještě potřeba formálně potvrdit zasláním vyplněné přihlášky. Přihlášku odešlete na adresu sídla sdružení vyplněnou v hlavičce přihlášky. Otisk PGP/GPG je v přihlášce nutný kvůli elektronickému hlasování podle Hlasovacího řádu. Jak na GPG vám pomůže tento článek na Root.cz.

Po přijetí členství zašlete finanční příspěvek na naše transparentní konto 2400098667 / 2010 se zprávou pro příjemce obsahující datum přijetí a iniciály pro identifikaci platby (např. pro Jana Nováka přijatého 16. prosince 2010 bude zpráva 20101216JN).

Historie

Spolek vznikl spojením skupiny Linux v Brně a občanského sdružení Openmobility. V návaznosti na rozšíření oblasti působnosti došlo dne 15. dubna 2014 na valné hromadě k přejmenování sdružení na OpenAlt z.s. dle nového občanského zákoníku.

Základní dokumenty

Grafika